Edit Content

Zabezpieczenia kariery – technologia to coś, z czym wiążą się przyszłe zawody?

Spis treści artykułu

Niektóre zawody wymierają, a na ich miejsce pojawiają się całkiem nowe. Niektórym młodym osobom nie mieści się w głowie, że kiedyś można było przeżyć całe życie na jednym stanowisku w jednej firmie. Czy dzisiaj będziemy zmieniać zawód kilka albo kilkanaście razy? Wszystko zmienia się szybciej niż jesteśmy w stanie to przewidzieć. Czy możemy w jakikolwiek sposób dokonać zabezpieczenie kariery?

Zabezpieczenia kariery  – czy to w ogóle możliwe w dzisiejszym świecie? Jakie są kompetencje przyszłości?

Zabezpieczenia kariery – czy coś takiego w ogóle istnieje? W dzisiejszym świecie ciągłych zmian i  niepewności co przyniesie jutro, zaczynamy zastanawiać się, w jakim kierunku zmierzamy. Czy wybraliśmy zawód zgodny z naszymi  marzeniami? Czy doradzili nam rodzice, że lepiej nie iść za naszą intuicją, albo wybrać coś, co na dany moment przyniesie nam stabilność i realny dochód. Jeśli chcemy nadążyć za zmianami, powinniśmy rozwinąć w sobie określone kompetencje, jak również zdolności adaptacyjne.

Czy możemy wyobrazić sobie taki scenariusz, w którym mamy dobre stanowisko, świetne wynagrodzenie i czujemy się profesjonalistami w tym, co robimy, a tu nagle dowiadujemy się, że ma nas zastąpić sztuczna inteligencja? Na razie firma zagraniczna wchodzi z testowaniem tego produktu, ale dyrekcja ma już przedstawione jego zalety: jest szybsza, bo się nie męczy, jest tańsza, popełnia statystycznie mniej błędów niż człowiek oraz nie ma syndromu wypalenia zawodowego lub braku motywacji. Ktoś może uznać, że nie jest możliwe, ale przed pandemią wiele rzeczy wydawało nam się nie możliwych, a jednak czas pokazał, że nie do końca.

Test The Bridge Career pomoże nam w wybraniu ścieżki zawodowej, uwzględniając nasze predyspozycje osobowościowe, jak i to, co lubimy i szanujemy w życiu prywatnym.

 

Napisz do nas!

Zabezpieczenia kariery – jakie są kompetencje przyszłości?

W teście The Bidge Career kandydaci wskazują swoje zainteresowania w odniesieniu do pracy i spędzania wolnego czasu przez podanie odpowiedzi na 320 pytań. Na przestrzeni lat, badania przeprowadzone przez Test Group wykazały, że te informacje mogą stanowić dobrą wskazówkę na temat wyboru właściwej pracy, kierunku studiów i zawodu. Czy technologia wyprze zapotrzebowanie na ludzi? Nie wiemy tego na pewno, chociaż postęp w tym kierunku jest duży. Jakich pracowników będą potrzebować firmy? Przede wszystkim będą szukać osób o wysokich kompetencjach komunikacyjnych, z dużą otwartością na zmiany i ciekawością świata to chociaż w niewielkim stopniu zabezpieczenie kariery. Test the Bridge Career podaje nam informacje na temat naszego zachowania. W jakim stopniu korespondują do nich wyniki normatywne lub ipsatywne? W jakim stopniu wszystko zgodnie uzupełniłeś/aś? W ten sposób można ocenić, w jakim stopniu udzielaliśmy odpowiedzi uczciwie, poważnie i konsekwentnie. Wiemy, że wszystko się zmienia, ale czy wiemy, jak do tego się przygotować?

 

Zabezpieczenia kariery  – jaki zawór wybrać?

Nie lubimy wychodzić poza strefę komfortu. Jaki zawód wybrać i co doradzić dzieciom wybierającym ścieżkę kariery zawodowej? Być może moje stanowisko przestanie istnieć, bo zastąpi je sztuczna inteligencja. Mamy szereg obaw dotyczących technologicznych zmian, gdyż pomimo tego, że ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, pociągają za sobą inne konsekwencje. Nie jesteśmy w stanie przygotować się do tych zmian z dużym wyprzedzeniem i tak jak robiliśmy to w przeszłości, ale zabezpieczenie kariery stanie się dla nas choć trochę osiągalne.

Na pewno potrzebujemy do tego nowoczesnych narzędzi i takim właśnie jest test  Bridge Career. Podaje określone obszary zainteresowań, które uważasz za najbardziej interesujące. Trzydzieści obszarów zainteresowań zostało sklasyfikowanych w sześciu określonych preferencjach modelu RIASEC. Obszary zainteresowań, w których otrzymujesz najwyższe wyniki są obszarami, z których czerpiesz najwięcej motywacji i satysfakcji zawodowej, aby przybliżyć się do zabezpieczenia kariery, którą rozpoczynasz.

 

W momencie, kiedy przeanalizujemy przeszłość, zauważymy, że pandemia pokazała nam to, co wydawało nam się stabilne i niewzruszalne takie nie jest. Zmienność jest wpisana w nasz krajobraz otaczającej rzeczywistości i musimy chociaż trochę się do niej przygotować. Korzystając z nowoczesnych i atrakcyjnych narzędzi, jakim jest test Bridge Career co w rezultacie, chociaż w niewielkim stopniu doprowadzi cię do zabezpieczenia kariery.

 

Więcej informacji o teście The Bridge Career®  znajdziesz tutaj.

Pobierz przykładowy raport

Na podany adres e-mail otrzymasz przykładowy, pełny raport naszej analizy The Bridge Personality®.

Dodaj komentarz