Edit Content

Jak znaleźć swoje talenty? Czy możemy odkryć w sobie supermoc, która nam to ułatwi?

Spis treści artykułu

Kiedy wykorzystujemy swoje talenty i opieramy się na naszych wartościach,  czerpiemy z pracy więcej zadowolenia i odkrywamy w sobie supermoc. 

Badania wybitnych psychologów pokazały, że szukanie nowych sposobów na wykorzystanie swoich mocnych stron i odkrywanie talentów, jest sprawdzoną techniką zwiększania poczucia szczęścia. Wiadomo, że każdy człowiek dąży do bycia szczęśliwym. Dzięki temu stale się rozwijamy i nie popadamy w rutynę. Tylko jak znaleźć swoje talenty? Jednym ze sposobów na odkrycie w sobie talentu jest rozwiązanie kwestionariusza The Bridge Career.

Napisz do nas!

Jak znaleźć swoje talenty? – czy wykorzystanie swoich mocnych stron jest sposobem na zwiększenie zadowolenia?

Jak znaleźć swoje talenty – zastanawiają się młodzi ludzie, którzy zaczynają myśleć o studiach i o tym, gdzie jest ich miejsce na początku kariery zawodowej. Nasza podróż zaczyna się od wizji. Najpierw tworzymy wyobrażenie, snujemy wizjonerskie obrazy, wzbogacamy je różnymi szczegółami dopóki nie staną się realne. Bliskie nam i możliwe do spełnienia. Twórcza energia, która zbiera się w nas nakręca do działania i odkrywa w nas supermoc. Wtedy ta energia gotowa jest wystrzelić zmuszając do działania i nie możemy doczekać się momentu kiedy wystartujemy. Kończy się czas wyobrażeń i nadchodzi czas do działania. Robimy pierwszy krok, który był wcześniej zaplanowany. Staje się widoczny i możemy zmierzyć jego efekty. Takim krokiem może być wypełnienie kwestionariusza The Bridge Career. Poznanie ścieżki, którą powinniśmy wybrać czy to na początku kariery zawodowej czy też w trakcie jej trwania, gdy zastanawiamy się nad tym, czy coś w życiu nie zmienić np. zawód lub pracę.

Test The Bridge Career pomoże nam wzbogacić lub poszerzyć swój obraz. Może trzeba dokonać jakichś poprawek, a może upewnić się, że to co planujemy to właśnie strzał w dziesiątkę i upewni w nas przekonanie, że to ma sens. 

 

Jak znaleźć swoje talenty? – połączenie przestrzeni z teraźniejszości i wizji przyszłości

W teście The Bidge Career możemy poznać lub upewnić się jakie mamy preferencje zawodowe. Nasze zainteresowanie jakimś konkretnym zawodem jest porównane do zainteresowań ludzi, którzy są zadowoleni ze swojej pracy w danej profesji. 

Ten przegląd wskazuje zawody, które dadzą nam największą motywację i satysfakcję. Na wstępie widzimy przegląd pięciu zawodów, z których możemy czerpać najprawdopodobniej najwięcej radości. Następnie raport wskazuje na nasze preferencje do 130 zawodów. Jeżeli jesteśmy otwarci i ciekawi świata oraz gotowi na wgląd w siebie, to możemy jak przez dziurkę od klucza spojrzeć w swoją przyszłość. Nasze życie toczy się tu i teraz. Nawet wizja, która jest wyobrażeniem przyszłości, jest realizowana w teraźniejszości.  W życiu odgrywamy wiele ról: dziecka, rodzica, pracownika, przyjaciela czy szefa . W każdej z tych ról realizujemy swoje wartości, które są wyznacznikiem naszego zadowolenia z życiowej podróży. Do tej podróży potrzebujemy paliwa, supermocy, energii fizycznej i mądrości umysłu. Jak odkryć swoje talenty, które zamienią się w paliwo napędzające nas do działania. Dostęp do wiedzy jest dziś prawie nieograniczony. Aktualnie w każdej minucie naszego życia dokonujemy wielu wyborów: co zjemy, ile i co kupimy, w co się ubierzemy, co powiemy itd. Część naszych decyzji jest świadoma, a część zupełnie przypadkowa w oparciu o nasze doświadczenia życiowe i wizję przyszłości. Ciągle dokonujemy wyborów, porównujemy różne opcje, które podpowiadają nam co należy wybrać żeby uzyskać maksymalny efekt. Pomaga na w tym nasz talent? Nie wiem czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym? Czy była okazja, żeby zastanowić się nad tym jak znaleźć swoje talenty i czy ja w ogóle jakiś posiadam? W rozmowie z dorosłymi ludźmi okazuje się, że nie jest to takie oczywiste i muszą się chwilę nad tym zastanowić, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Co dopiero młodzi ludzie, którzy są na początku ścieżki wkroczenia w dorosłe życie. Jak im doradzić, co  im podpowiedzieć?

 

Jak znaleźć swoje talenty? Wypełnij kwestionariusz testu The Bridge Career i przekonaj się jaki masz talent lub upewnij się, że to ten który w sobie odkryłeś. Obszary zainteresowań, w których otrzymujesz najwyższe wyniki są obszarami, z których czerpiesz najwięcej motywacji i satysfakcji zawodowej. 

Pobierz przykładowy raport

Na podany adres e-mail otrzymasz przykładowy, pełny raport naszej analizy The Bridge Personality®.

Dodaj komentarz