Edit Content

Jak zapewnić dziecku dobry start w przyszłość?

Spis treści artykułu

Jak zapewnić dziecku dobry start w przyszłość

Wielu rodziców zastanawia się, co zrobić, by jak najlepiej zadbać o swoje pociechy. Szukają sposobu na to, jak zapewnić dziecku dobry start w przyszłość. Możliwości jest wiele. Warto jednak zawsze opierać się na narzędziach naukowych. Przydają się one choćby do tego, by określić najmocniejsze strony dziecka i sprawdzić, w czym najbardziej się ono wyróżnia.

Takie możliwości daje choćby test Bridge Personality, stworzony przez doświadczonych specjalistów, by wspomóc dzieci i rodziców w podejmowaniu świadomych, konkretnych decyzji o przyszłości lub wyborze ścieżek rozwoju.

Napisz do nas!

Jak zapewnić dziecku dobry start w przyszłość – odkrywanie talentów

Każde dziecko jest inne i każde ma swój indywidualny zestaw cech, które kształtują jego osobowość, preferencje zawodowe lub pasje. Warto zatem już od najmłodszych lat nieustannie obserwować swoją pociechę, by odkryć w czym tak naprawdę jest dobra.

Naukowcy potwierdzają, że pierwsze talenty ujawniają się już u maluchów na wczesnym etapie szkolnym (ok. 5-6 roku życia). Z czasem pojawiają się kolejne zdolności, a wcześniejsze pasje niejednokrotnie idą w zapomnienie. Mądry rodzic musi zatem słuchać i patrzeć, by niepotrzebnie nie zarzucać dziecka nadmiarem zajęć dodatkowych, a wybierać takie, które wpływają korzystnie na ogólny rozwój potomstwa.

 

Jak zapewnić dziecku dobry start w przyszłość – jakie talenty może mieć dziecko?

Dzieci miewają rozmaite talenty. Każdy z nich wiąże się z konkretnymi predyspozycjami, od których może zależeć wybór konkretnego profilu szkoły, kierunku studiów, a także późniejszej edukacji na wyższych uczelniach.

Jakie zdolności da się odkryć u dzieci?

  • talent plastyczny – do malowania, rzeźbienia,
  • talent twórczy – inwencja twórcza i kreatywność,
  • talent muzyczny – do gry na rozmaitych instrumentach lub śpiewu,
  • talent aktorski – umiejętność odgrywania rozmaitych ról,
  • talent przywódczy – duża pewność siebie i umiejętności przewodzenia grupie,
  • talent matematyczny – zdolność do sprawnego liczenia,
  • talent sportowy – wysoka aktywność ruchowa, umiejętności w konkretnych dyscyplinach,
  • talent pisarski – chęć do czytania i pisania,
  • talent techniczny – zdolności do samodzielnego konstruowania rozmaitych elementów,
  • talent naukowy – ogólne zdolności w przedmiotach ścisłych.

Każdy z talentów można rozwijać i pielęgnować, by zaprocentował w przyszłości – jako piękna pasja lub sposób na życie, w pełni dopasowany do preferencji i możliwości młodego człowieka.

 

Jak zapewnić dziecku dobry start w przyszłość

 

Odpowiednie zajęcia dodatkowe dla najmłodszych – jak zapewnić dziecku dobry start w przyszłość?

Co zrobić, by właściwie określić dziecięce talenty i predyspozycje? Podstawowym sposobem jest obserwacja, czym interesuje się dziecko oraz do czego wykazuje największe zdolności. Dzięki temu da się dobrać zajęcia dodatkowe, profil klasy lub kierunek studiów, co oczywiście mocno wpływa na dalszą karierę zawodową i ogólny rozwój.

Jak wybierać odpowiednie zajęcia? Można kierować się zwykłą obserwacją lub intuicją, a także rozmawiać z dzieckiem, o tym, co go interesuje i czym chciałoby się zająć. Istnieje też inna metoda, bardziej naukowa i pozwalająca uzyskać kompleksowe i rzetelne dane. Można przeprowadzić test zainteresowań, jak Bridge Personality, by określić prawdziwe talenty dziecka.

 

Więcej informacji o teście The Bridge Personality® Career dla dzieci znajdziesz tutaj.

Testy zainteresowań – dlaczego warto wybrać Bridge Personality?

Test Bridge Personality to kompleksowe narzędzie wyróżniające się dużą precyzją, rzetelnością i adekwatnością. Dziecko rozwiązuje test, składający się z 320 pytań. Do wypełnienia formularza potrzeba około godziny oraz dostępu do komputera z Internetem. Po wprowadzeniu wszystkich danych, system precyzyjnie je analizuje i generuje raport kariery, prezentujący spersonalizowane informacje na temat talentów dziecka w kluczowych obszarach, jak: ogólne zachowanie, preferencje odnośnie pracy, specyficzne obszary zainteresowań, opcje zawodowe oraz preferencje w kwestii stylu pracy.

Wyniki są prezentowane w 10 punktowej skali, co pozwala łatwo zidentyfikować szczególne zdolności oraz określić predyspozycje dziecka.

Dzięki temu można się dowiedzieć, jakie są mocne strony dziecka, z jakich przedmiotów jest szczególnie dobry oraz jakie są jego największe talenty, do wykorzystania w kolejnych etapach życia.

 

Więcej informacji o teście The Bridge Personality® Career dla dzieci znajdziesz tutaj.

 

Skuteczne rozwiązania poparte wiedzą – testy zainteresowań od Bridge Personality, czyli jak zapewnić dziecku dobry start w przyszłość?

Chcesz, by Twoja pociecha odnosiła sukcesy w dorosłym życiu oraz właściwie pokierowała swoim rozwojem? Już od najmłodszych lat odpowiedzialnie wspieraj ją w rozwoju oraz dawaj jej narzędzia, pozwalające odkrywać talenty.

Test Bridge Personality jest prosty i odpowiedni nawet dla dzieci w ostatnich klasach szkoły podstawowej. Wypełnienie formularza i dokładna analiza otrzymanych wyników sprawiają, że da się skupić na rozwoju konkretnych obszarów i cech. A to szansa na znalezienie właściwej szkoły, kierunku studiów a później idealnej pracy.

Jeśli zatem chcesz, by Twoje dziecko było szczęśliwe i spełnione prywatnie i zawodowo, pomóż mu określić jego talenty i mądrze je rozwijać z pomocą naszego testu Bridge Personality. Zarejestruj się już dziś i sprawdź, jaką ścieżką powinna podążać Twoja córka lub Twój syn.

Pobierz przykładowy raport

Na podany adres e-mail otrzymasz przykładowy, pełny raport naszej analizy The Bridge Personality®.

Dodaj komentarz