Edit Content

Jak zadbać o przyszłość dziecka – skuteczne testy zainteresowań

Spis treści artykułu

 

Odpowiedzialna troska o rozwój dziecka to temat, nad którym koniecznie powinni pochylić się wszyscy rodzice, jeśli leży im na sercu dobro i szczęście pociech. Dbanie o potomstwo nie oznacza bowiem zapisywania go na wszystkie dostępne zajęcia dodatkowe ani wysyłania go do szkół bez sprawdzenia preferencji. Jeśli szuka się sposobu na to, jak zadbać o przyszłość dziecka, trzeba skupić się na jego najmocniejszych stronach.

Przydatnym narzędziem do określenia talentów może się okazać praktyczny test Bridge Personality, pozwalający na zbadanie zainteresowań dziecka i wyszczególnienie obszarów, w których jest ono najmocniejsze.

Napisz do nas!

Dlaczego warto stosować testy zainteresowań – jak zadbać o przyszłość dziecka?

Coraz więcej osób wykorzystuje testy zainteresowań, by lepiej poznać siebie i zrozumieć swoje mocne strony. To niezmiernie przydatne narzędzie, dzięki któremu da się określić obszary szczególnie rozwiniętych predyspozycji oraz sprawdzić, do jakich przedmiotów ma się największe zdolności.

Szczególnie przydaje się to zwłaszcza u uczniów, którzy stoją dopiero na początku swojej życiowej kariery i nie są jeszcze w stanie określić, czym chcieliby się zająć. Na rozwiązanie testów decydują się zatem uczniowie w ostatnich klasach szkoły podstawowej, próbujący znaleźć dla siebie najlepszą szkołę średnią lub wybrać właściwy profil klasy. Z takiego narzędzia mogą też skorzystać starsze dzieci, które chcą dowiedzieć się, jaki kierunek studiów najlepiej wybrać, by optymalnie wykorzystać posiadane talenty.

 

Jak zadbać o przyszłość dziecka

 

Jak zadbać o przyszłość dziecka – kluczowe kryteria dobroci testu

Każdy dobry test zainteresowań, który ma pomóc w wyborze ścieżki kariery, powinien spełniać kryteria dobroci testu. Co to takiego? Oznacza to takie skonstruowanie formularza i znajdujących się w nim pytań, by przy pomocy kwestionariusza osiągnąć cel badania – w tym przypadku poznać talenty i najmocniejsze strony dziecka.

Taki właśnie jest test Bridge Personality, który spełnia szereg wytycznych, przez co można go wykorzystać jako praktyczną pomoc naukową.

Czym wyróżnia się narzędzie? Przede wszystkim dobry test jest:

  • obiektywny,
  • trafny,
  • znormalizowany,
  • rzetelny.

Obiektywność testu oznacza, że po wykonaniu pomiarów i przeprowadzeniu analiz uzyskanych danych, dochodzi się zawsze do tych samych konkluzji.

Trafny test mierzy dokładnie to, do czego został stworzony, by osiągnąć konkretne cele (poznać najmocniejsze strony dziecka). Oznacza to, że wykorzystana w teście koncepcja psychologiczna pozostaje w ścisłej relacji z wykorzystanymi wskaźnikami.

Test znormalizowany zawiera normy, czyli uzyskane wyniki można odnieść do konkretnej populacji.

Rzetelność określa natomiast powtarzalność pomiarów. Test, który nie gwarantuje uzyskania za każdym razem takich samych wyników przy wprowadzeniu konkretnych danych, nie jest wiarygodny, a co za tym idzie nie może być wykorzystany jako narzędzie psychologiczne, wspomagające określenie silnych stron dziecka.

Czym wyróżnia się test Bridge Personality – jak zadbać o przyszłość dziecka?

Test Bridge Personality to narzędzie, dzięki któremu da się zwiększyć wartościowość decyzji dotyczących przyszłego rozwoju zawodowego, zainteresowań lub ścieżek edukacyjnych. Za jego pośrednictwem uzyskuje się wgląd w preferencje zawodowe, dotyczące konkretnej pracy oraz rozwoju zawodowego w kolejnych latach dorosłego życia.

Test składa się z 320 pytań, umożliwiających poznanie konkretnych zachowań ucznia, określenie specyficznych obszarów zainteresowań, ogólnych preferencji odnośnie zawodu, a także bardziej precyzyjne zbadanie, jaka profesja byłaby najlepsza. To zatem skuteczny sposób na zabezpieczenie kariery oraz podejmowanie lepszych decyzji odnośnie wyboru ścieżki rozwoju. Każdy z obszarów jest oceniany w skali od 1 do 10, co ułatwia szybkie określenie najmocniejszych stron.

Jak skorzystać z testu? Nic prostszego. Rodzic musi tylko zakupić go za pośrednictwem strony: bridgepersonality.pl, później ewentualnie pomóc w zalogowaniu się do systemu. Kolejnym krokiem jest samodzielne wypełnienie formularza przez dziecko, bez nakierowywania go na konkretne odpowiedzi przez dorosłych. Tylko własne, szczere odpowiedzi dadzą gwarancję rzetelnych wyników.

 

Więcej informacji o teście The Bridge Personality® Career dla dzieci znajdziesz tutaj.

 

Rzetelna wiedza i skuteczna analiza talentów – test Bridge Personality dla uczniów w różnym wieku

Jak zadbać o przyszłość dziecka odpowiedzialnie? Warto dostarczyć mu solidne narzędzia, pozwalające na poznanie siebie i swoich najmocniejszych stron. Taki właśnie jest test Bridge Personality. Badania przeprowadzone przez TestGroup wskazują, że rzetelny test, wypełniony samodzielnie przez dziecko, może stanowić dobre wsparcie i wskazówkę w określeniu preferencji i talentów. A to przekłada się na podejmowanie bardziej świadomych decyzji w kwestii wyboru studiów, zawodu lub pracy.

Jeśli zatem chcecie zapewnić swoim dzieciom dobry start w dorosłe życie, dajcie im właściwe narzędzia, pozwalające na lepsze poznanie siebie i swoich mocnych stron. Kup już dziś test Bridge Personality i spraw, że Twoje dziecko zacznie świadomie podejmować decyzje odnośnie swojego życia i kariery.

 

Więcej informacji o teście The Bridge Personality® Career dla dzieci znajdziesz tutaj.

Pobierz przykładowy raport

Na podany adres e-mail otrzymasz przykładowy, pełny raport naszej analizy The Bridge Personality®.

Dodaj komentarz