Edit Content

Kim zostanie Twoje dziecko w przyszłości? Czy jako rodzic mam na to wpływ?

Spis treści artykułu

Kiedy dziecko przychodzi na świat to dla kochających się rodziców jest darem i nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że nic w ich życiu nie będzie takie same. Owszem mogą planować, że nie zrezygnują z dotychczasowych zainteresowań. Dalej będą spotykać się z przyjaciółmi i jeździć na wycieczki. Tak, z czasem jest to osiągalne. Tylko zawsze będą myśleć o tej małej istocie, która pojawiła się na świecie. Będą dążyć do tego, żeby zapewnić jej jak najlepsze życie, zarówno to materialne jak i duchowe związane z rozwojem osobistym. Już jak pojawia się na świecie ta mała istota, zastanawiają się kim będzie w przyszłości? Jaki zawód wybierze  kim zostanie w swoim dorosłym życiu?

Czy w takich momentach myślimy o tym, że istnieje kwestionariusz The Bridge Career, który pomoże im odkryć talenty ich dziecka? – Nie, nie myślimy o tym! Jesteśmy w emocjach i cieszymy się każdą chwilą spędzoną razem.

 

 

Napisz do nas!

Kim zostanie Twoje dziecko w przyszłości? – włączamy naszą ciekawość

Ciekawość rodziców jest od początku narodzin dziecka – czasami jako dorośli niepotrzebnie ją wyłączamy. Powinniśmy przyjmować i słuchać tego o co pytają nas dzieci. Małe dzieci są mistrzami w zadawaniu pytań. Nie mają jeszcze żadnych przyzwyczajeń ani schematów. Ich pytania są proste, otwarte i szczere. Nie raz w naszym dorosłym życiu przydałoby się nawet niektórym dorosłym powrócić do dzieciństwa i zamiast zastanawiać się jak mądre pytanie zadać, po prostu włączyć swoją ciekawość i szczerość. Dziecko pyta, bo jest zainteresowane światem, którego nie zna i chce go zrozumieć. My dorośli boimy się pytać, bo może zostaniemy wyśmiani, że zadaliśmy głupie pytanie, albo że czegoś nie wiemy. 

Nauczmy się znowu pytać. Uruchomimy swoją ciekawość i chęć rozwoju. Proste pytania : po co? dlaczego? wzbudzą w nas apetyt na szersze poznanie otaczającego nas świata. Otworzymy się również na ciekawość naszego dziecka i tego co go interesuje, jakie ma w sobie talenty. 

Gdy dziecko jest małe zadaje proste i nie skomplikowane pytania. Gdy jest już starsze i zaczyna dopytywać o różne umiejętności jakie trzeba posiadać by wykonywać pewne zawody. Musimy być przygotowani na takie pytania i zawsze trzeba uważać na komunikaty i formę w jaki sposób przekazujemy informacje dziecku. Nawet jak pewne pomysły dzieci kim chcą zostać nie do końca nas przekonują np. przedszkolak stwierdził, że bardzo chce być śmieciarzem, a do tego przekonało go to, że panowie którzy wykonują ten zawód jeżdżą z tyłu śmieciarki trzymając się jedną ręką uchwytu samochodu. Co ma odpowiedzieć rodzic, który pewnie nie jest zafascynowany takim wyborem zawodu swojego dziecka. Trzeba pamiętać również o tym, żeby nie deprymować wykonywania takiej pracy, a pewnie dziecko w miarę poznawania świata zrezygnuje z czasem z tego pomysłu. Starsze dzieci mają trochę łatwiej, bo gdy nie są jeszcze zdecydowane co do swojej ścieżki kariery mogą skorzystać z  kwestionariusza The Bridge Career. Poznanie ścieżki, którą powinni wybrać czy to na początku kariery zawodowej czy też w trakcie jej trwania, Gdy zastanawiają się nad tym, czy czegoś w życiu nie zmienić np. zawodu lub pracy.

Test The Bridge Career pomoże wzbogacić lub poszerzyć swój obraz.  Pomoże upewnić się, że to co planujemy to właśnie strzał w dziesiątkę i upewni w nas przekonanie, że to ma sens. 

 

Kim zostanie Twoje dziecko w przyszłości? – nie rzucaj kłód pod nogi swojemu dziecku.

Nie rzucaj kłód pod nogi swojemu dziecku, czyli nie znajduj kolejnych przeszkód i ograniczeń w drodze do sukcesu swojego dziecka. Czasami przyjmujemy taką strategię, która ma ochronić lub utrzymać dobre mniemanie na temat własnej osoby, a więc swego rodzaju mechanizm obronny. Polega on na angażowaniu się w działania zastępcze, które obniżają efektywność wysiłków i szansę odniesienia sukcesu. Zwalniają nas jednak z odpowiedzialności za porażkę. Samoutrudnianie często stosują ludzie z niską samooceną, którzy w razie niepowodzenia mają szansę usprawiedliwić się i zrzucić winę na splot niesprzyjających okoliczności. Pamiętajmy więc, żeby wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości i wtedy będziemy pewni, że dokonają właściwego wyboru swojej ścieżki kariery. Gdy do tego nasze dziecko wypełni kwestionariusz testu The Bridge Career i przekona się jaki ma talent z łatwością wybierze odpowiedni dla niego zawód. A Ty nie będziesz się martwić, kim zostanie Twoje dziecko w przyszłości.

 

Pobierz przykładowy raport

Na podany adres e-mail otrzymasz przykładowy, pełny raport naszej analizy The Bridge Personality®.

Dodaj komentarz