Edit Content

Jak zainwestować w dziecko?

Spis treści artykułu

jak zainwestować w dziecko 2

Każde dziecko ma swoje niepowtarzalne talenty. Zadaniem odpowiedzialnego rodzica jest odkrycie ich oraz wspieranie pociechy, by nieustannie się rozwijała i pogłębiała swoje umiejętności lub pasje. Jak zainwestować w dziecko? Warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania naukowe, jak choćby testy zainteresowań.

Do czego przydają się takie narzędzia psychologiczne, jak test Bridge Personality? Co można dzięki niemu zyskać oraz jak przy pomocy uzyskanego raportu dać dziecku jak najlepszy start w dorosłość? O tym napiszemy poniżej.

Napisz do nas!

Jak zainwestować w dziecko – najpopularniejsze obszary do rozwoju

Rodzice na wiele sposobów rozwijają umiejętności i talenty swoich pociech, by zapewnić im dobrą bazę dla dalszego życia. Często wiąże się to z wysokimi kosztami oraz sporym zaangażowaniem. Jak pokazuje raport, opracowany przez Centrum Adama Smitha, średni koszt wychowania dziecka do osiągnięcia przez nie pełnoletności to od 176 do 200 tysięcy złotych. Nie każda inwestycja w pociechę jest trafiona. Warto zatem dobrze się zastanowić, zanim podejmie się decyzję o profilu szkoły lub konkretnych zajęciach dodatkowych.

Źle dobrane zajęcia to bowiem nie tylko strata pieniędzy, ale też stres i frustracja u dziecka, które zamiast rozwijać swoje prawdziwe pasje niejednokrotnie realizuje marzenia rodziców.

Na czym się zatem skupić, by inwestycja w dziecko naprawdę się opłaciła? Podstawą jest oczywiście rozwijanie jego talentów. Niektóre maluchy kochają rysować lub śpiewać, inne wyróżniają się talentami matematycznymi lub naukowymi. Wczesne określenie zdolności i predyspozycji to szansa na właściwe wsparcie kariery młodego człowieka.

Co jeszcze warto rozwijać? Dobrym pomysłem jest oczywiście postawienie na języki obce. W obecnych czasach, gdy wszyscy żyjemy w globalnej wiosce, otwiera to przed dzieckiem znacznie szersze horyzonty i możliwości.

Nie zapominajmy też o trenowaniu kompetencji miękkich. Sama wiedza to bowiem nie jedyny obszar do rozwoju u pociechy. Równie ważne jest rozwijanie umiejętności społecznych i psychofizycznych. W badaniach przeprowadzonych przez Hays Poland do 2030 roku aż 2/3 zawodów będzie wymagało mocno rozwiniętych zdolności miękkich, jak na przykład umiejętność wystąpień publicznych, odporność na stres i komunikatywność.

Jak zapewnić dziecku rozwój? Można zdecydować się na odpowiednio sprofilowaną szkołę lub konkretne zajęcia dodatkowe. Pamiętajmy, że zawsze powinny być one dopasowane do konkretnych talentów pociechy.

 

Kup Test Predyspozycji dla Twojego dziecka!

 

jak zainwestować w dziecko

 

Jak określić preferencje dziecka, czyli jak zainwestować w dziecko?

Jak sprawdzić talenty dziecka? Przede wszystkim trzeba je nieustannie obserwować i z nim rozmawiać. Badania pokazują, że pierwsze zdolności i pasje da się zaobserwować u maluchów, gdy mają pięć, sześć lat. Trzeba zatem zachować uwagę, a także komunikować się z wychowawcami w przedszkolu i szkole. Często mogą oni podpowiedzieć właściwe ścieżki rozwoju dziecka.

Dobrym pomysłem na określenie talentów u dziecka jest zaproponowanie mu rozmaitych form aktywności, by na podstawie własnych doświadczeń mogło ono określić, czym jest zainteresowane oraz co warto pogłębiać.

Wielkim wsparciem w zrozumieniu dziecięcych talentów bywają też praktyczne narzędzia psychologiczne, jak Bridge Personality Test.

 

Więcej informacji o teście The Bridge Career® dla dzieci znajdziesz tutaj.

 

The Bridge Career® – skuteczne narzędzie psychologiczne dla rozwoju Twojego dziecka

Na czym polega test Bridge Personality? To formularz, składający się z 320 pytań, na podstawie których opisuje się:

  • zachowanie dziecka,
  • ogólne preferencje odnośnie pracy,
  • specyficzne obszary zainteresowań,
  • wskazania do uprawiania konkretnego zawodu,
  • zabezpieczenia kariery,
  • preferencje odnośnie stylu pracy.

Wyniki testu określają preferencje dziecka, sugerują konkretne ścieżki rozwoju zawodowego, a także pomagają ustalić, w jakim obszarze dziecko będzie się najlepiej rozwijać. Rzetelne narzędzie psychologiczne przedstawia najważniejsze preferencje (społeczne, przedsiębiorcze, realistyczne, artystyczne, badawcze, konwencjonalne) w formie wykresu kołowego i tabeli, z punktowym oznaczeniem, jakie są najmocniejsze strony młodego człowieka i na których przestrzeniach warto się skupić.

Samodzielne rozwiązanie testu przez dziecko pozwala określić jego mocne strony, sprawdzić, w jakich przedmiotach sprawdza się najlepiej, a także jakie są jego talenty.

 

Więcej informacji o teście The Bridge Career® dla dzieci znajdziesz tutaj.

 

Kup Test Predyspozycji dla Twojego dziecka!

 

Rzetelne testy Bridge Personality – jak zainwestować w dziecko?

Test Bridge Personality pozwala skupić się na rozwoju najważniejszych obszarów i preferencji dziecka. Ukierunkowuje działania na przestrzeniach, w których wykazuje on lub ona największe zdolności.

Jeśli zatem chcesz odpowiedzialnie i mądrze zainwestować w swoje dziecko i pomóc mu w zdobywaniu przydatnych umiejętności, zgodnych z charakterem i zainteresowaniami, już dziś kup test i zaloguj się na stronie, by Twoje dziecko mogło wypełnić formularz. Zajmie to raptem 60 minut, a pozwoli sprecyzować optymalne ścieżki rozwoju, odkryć talenty i dobrać właściwe zajęcia.

Wykaż się mądrością i pomóż swojemu dziecko odkryć pasje w odpowiedzialny sposób, z testem zainteresowań The Bridge Career®.

 

Kup Test Predyspozycji dla Twojego dziecka!

Pobierz przykładowy raport

Na podany adres e-mail otrzymasz przykładowy, pełny raport naszej analizy The Bridge Personality®.

Dodaj komentarz