Edit Content

Jak inwestować w przyszłość dziecka?

Spis treści artykułu

Osoby dorosłe zazwyczaj są w stanie określić swoje preferencje i zainteresowania, które pragną rozwijać i pogłębiać. Nieco trudniej jest w przypadku dzieci, wciąż poszukujących swojej ścieżki. Co zatem zrobić, by wspomóc najmłodszych, by poznali swoje upodobania i obszary, które wolno rozwijać? Jak inwestować w przyszłość dziecka?

Warto stawiać na sprawdzone rozwiązania, zamiast testowania różnych koncepcji na ślepo. Wielkim wsparciem może się okazać choćby The Bridge Personality Test, o którym opowiemy poniżej.

Napisz do nas!

Analiza predyspozycji – jak inwestować w przyszłość dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się, jak najlepiej inwestować w przyszłość dziecka? Powinno się to robić rozsądnie, koncentrując się na najmocniejszych stronach potomka. Dzięki temu można zapewnić mu zrównoważony rozwój, satysfakcję oraz dać większą szansę na odniesienie sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym.

Jak określić predyspozycje dziecka? Trzeba koniecznie dokładnie je obserwować już od najmłodszych lat. Psychologowie twierdzą, że pierwsze zdolności można rozpoznać u maluchów w wieku 5-6 lat. Nie zawsze oczywiście zainteresowania z wczesnego dzieciństwa pozostają z młodym człowiekiem na dłużej. Pamiętajmy, że kształtowanie się upodobań to proces dynamiczny. Trzeba zatem skupić się na dziecku i tym, co sprawia mu przyjemność w danym momencie. A pielęgnowanie rozpoznanych talentów to dobry krok w stronę ogólnego rozwoju pociechy.

Co jeszcze zrobić, by jak najskuteczniej rozpoznać mocne strony potomstwa? Oprócz obserwacji można również wykonać testy zainteresowań, jak choćby The Bridge Personality Test.

 

Jak inwestować w przyszłość dziecka – kiedy warto wykonać testy?

Jak stwierdzić, czy dziecko ma talent do przedmiotów ścisłych bądź wykazuje zdolności artystyczne? Warto wykonać test, pokazujący w czym jest ono naprawdę dobre.

Kiedy przeprowadzić taki test? Nie ma jednej wiążącej odpowiedzi. Powinno się go zrobić w momencie, gdy dziecko jest już na tyle świadome i samodzielne, że może odpowiadać na pytania bez pomocy rodziców.

Testy wykonuje się zatem najczęściej w ostatnich latach podstawówki lub w szkole średniej, by wspomóc dziecko w wyborze odpowiedniej ścieżki, którą będzie podążało przez całe swoje życie. Dotyczy to zarówno kariery zawodowej, jak i prywatnych upodobań i pasji.

 

Jak inwestować w przyszłość dziecka

 

Jak inwestować w przyszłość dziecka – skuteczne testy zainteresowań

Co można badać w ramach testu? Testy zainteresowań to narzędzie, dzięki któremu da się określić mocne strony osobowe, a także sprawdzić, w jakich przedmiotach jest się najlepszym. Rzetelny i spójny test może powiedzieć sporo na temat prywatnych pasji i talentów, które warto rozwijać nie tylko w wieku dziecięcym i nastoletnim, ale też przez całe dorosłe życie.

Kiedy warto wykonać test? Powinny się na to zdecydować dzieci, które nie są do końca zadowolone z wybranej szkoły lub profilu klasy, bądź nie są pewne, czy zajęcia dodatkowe pokrywają się z ich indywidualnymi zainteresowaniami.

Test to także idealne narzędzie dla uczniów, którzy stają przed wyzwaniem wybrania szkoły średniej lub kierunku studiów. Odpowiedni formularz pozwala bowiem nazwać najsilniejsze strony i z dużą dozą prawdopodobieństwa wykluczyć nieodpowiednią ścieżkę rozwoju.

Jak inwestować w przyszłość dziecka – czym wyróżnia się Bridge Personality Test?

Test Bridge Personality powstał między innymi z myślą o młodych ludziach, którzy pragną dowiedzieć się więcej o swoich mocnych stronach i predyspozycjach. Przy pomocy narzędzia da się bowiem określić aż 34 cechy osobowości oraz ocenić je w skali od 1 do 10. To szansa na wygodniejsze ukierunkowanie się i odkrycie swojego potencjału.

Bridge Personality spełnia kryteria dobroci testu. Co to oznacza? Narzędzie zostało skonstruowane tak, by przy jego pomocy dało się spełnić cel konkretnego badania. Dobry test musi być zatem: standaryzowany, obiektywny, trafny, znormalizowany i rzetelny. Dopiero to daje gwarancję wiarygodności uzyskanych wyników.

 

Więcej informacji o teście The Bridge Personality® Career dla dzieci znajdziesz tutaj.

 

Bridge Personality Test – rzetelna wiedza i świadomość mocnych stron

Jak wiarygodne są wyniki z testu Bridge Personality? Według zebranych informacji rozwiązanie pozwala uzyskać wiarygodność na poziomie nawet 95-97%. Oznacza to, że z olbrzymią dozą prawdopodobieństwa narzędzie umożliwia określenie najmocniejszych stron dziecka, by w efekcie lepiej wybrać idealną dla niego ścieżkę rozwoju.

Jak inwestować w przyszłość dziecka? Trzeba mu dać szansę na rozwój i doskonalenie się w obszarach, w których jest najmocniejsze i które dają mu satysfakcję. Do tego może się przydać test Bridge Personality. Jak go przeprowadzić? Nic prostszego. Rodzic musi tylko zakupić test za pośrednictwem strony: BridgePersonality.pl. Dziecko do wypełnienia ankiety potrzebuje około godziny i komputera z dostępem do Internetu. Warto zostawić je samo, by uzyskane wyniki nie były w żadnym stopniu efektem sugestii rodziców. Po uzupełnieniu formularza system analizuje wyniki i przygotowuje raport kariery.

Tak naprawdę zatem nie trzeba wiele, by skutecznie pomóc swojemu dziecku w wyborze ścieżki życiowej. Nie musimy opierać się wyłącznie na niepewnych obserwacjach i domysłach. Lepiej skorzystać z rzetelnej metody naukowej, która ułatwia określenie najmocniejszych stron. To oznaka odpowiedzialności.

Jeśli zatem chcesz odpowiedzialnie zainwestować w przyszłość swojego dziecka, już dziś zamów test Bridge Personality, by dowiedzieć się, w czym Twoja pociecha najbardziej się wyróżnia.

Pobierz przykładowy raport

Na podany adres e-mail otrzymasz przykładowy, pełny raport naszej analizy The Bridge Personality®.

Dodaj komentarz